Ako písať články

office3_64Jednou z veľkých zmien novej verzie Birding Slovakia je aj možnosť písania článkov registrovanými používateľmi. Každý, kto prejavý záujem a ochotu prispeť, môže sa stať autorom článkov, ktoré obohatia stránku Birding Slovakia ale hlavne celú komunitu jej užívateľov a návštevníkov. Nasledujúce kapitoly vám objasnia viac o tom, ako postupovať pri písaní článkov.

Na to, aby užívateľ mohol písať články, musí kontaktovať administrátorov a tí mu musia zvýšiť úroveň reistrácie. Získa tak prístup k funkciám na vytváranie a správu svojich článkov. Všetky články musia prejt kontrolou a schválením niektorého administrátora, čo zabezpečuje dostotočnú mieru dodržiavania základných pravidiel, či už z pohľadu formy alebo aj obsahu článkov. Bez súhlasu administrátorov nie je možné článok zverejniť.

Písanie článkov sa v zásade ponáša na písanie textu v bežných textových editoroch, ako sú Microsoft Word, OpenOffice a podobne. Tento editor je prístupný priamo na stránkach Birding Slovakia pre registrovaných autorov. Registrovaným autorom sa v Užívateľskom menu objavý nová položka Správa mojich článokv, ktorá otvorí okno so zoznamom autorových článkov a s možnosťou vytvorenia nového článku.

articleManager

V tomto okne je možné články filtrovať, upravovať a pridávať nové. Nastavenia a spôsob jej využívania by mali byť dostatočne intuitívne a nebudeme sa im detailne venovať.

Členenie článkov

sectionCategoryVšetky články sa členia do sekcií a v rámci sekcií do kategórií.Zaradenie článku musí čo najlepšie odzrkadlovať jeho charakter, aby ho vedeli čitatelia ľahko nájsť a mohli lepšie predpokladať, čo bude jeho obsahom. Zoznam sekcií a kategórií sa môže časom meniť. Členenie, ktoré je bežne využívané autormi odzrkaľuje štruktúra menu Články, ktoré je v ľavej časti stránky. Napríklad sekcia Trip reporty obsahuje aktuálne tri kategórie, konkrétne Slovensko, Európa a Svet. Každý report z ornitogolického výletu alebo výpravy treba správne zaradiť podľa toho, kde sa konal. Určenie sekcie a kategórie je možné v rámci editora výberom jednej z možností pre sekciu, resp. kategóriu.

 

Tips - sorting